RADIOGRAFIA CYFROWA

Radiowizjografia cyfrowa RVG 6200

Wyjątkowo łatwa w instalacji i integracji z programami do zarządzania gabinetem

INNOWACJE:
– Najwyższa na świecie rzeczywista rozdzielczość gwarantująca precyzyjną diagnostykę
– Dostęp do dynamicznych filtrów obrazowania poprzez intuicyjny panel sterowania
– Indywidualne filtry dostosowane do Twoich potrzeb
– Przyjazny interfejs FMS wspiera łatwość i efektywność pracy dzięki pomocnym komunikatom

SYSTEM ZAWIERA:
– Całkowicie wodoodporną głowicę czujnika
– Wstrząsoodporną obudowę
– Specjalnie zaprojektowany i sprawdzony kabel, niezwylke elastyczny i wytrzymały
– Płytę z oprogramowaniem
– Pozycjonery

Prawdziwie elastyczna technologia

Odkryj jak przyjazna może być technologia. Poznaj najnowszą innowację Carestream Dental. Radiowizjografia cyfrowa RVG 6200 pozwoli Ci zoptymalizować codzienne działania. Technologia, którą proponujemy jest doskonałym wsparciem Twojej pracy (a nie odwrotnie). Radiowizjografia RVG 6200 jest wyjątkowo łatwa w instalacji i integracji z programami do zarządzania gabinetem. A co najważniejsze – współpracę z nową RVG 6200 możesz rozpocząć natychmiast po instalacji i tym samym ułatwić sobie swoje codzienne wyzwania. Dziś już nie musisz dopasowywać się do technologii. Z RVG 6200 najnowocześniejsza technologia dopasuje się do Ciebie.

Poznaj RVG 6200:

• 25 pl/mm – najwyższa na świecie rzeczywista rozdzielczość gwarantująca precyzyjną diagnostykę*

• Dostęp do dynamicznych filtrów obrazowania poprzez intuicyjny panel sterowania

• Indywidualne filtry dostosowane dla Ciebie – pozwalają dostosować ustawienia dla Twoich potrzeb

• Wytrzymała konstrukcja zapewniająca maksymalną trwałość czujnika

• Przyjazny interfejs FMS wspiera łatwość i efektywność pracy dzięki pomocnym komunikatom.

Twoje idealne środowisko pracy

Wyobraź sobie, że nie tracisz czasu oczekując na aktywację radiowizjografii. Ile cennych minut mógłbyś zaoszczędzić, gdyby Twój sensor byłaby zawsze gotowy do pracy? Dziś taka sytuacja staje się faktem. W nowym RVG 6200 nie musisz już aktywować sensora lub otwierać interfejsu użytkownika przed każdym użyciem – system jest cały czas aktywny. Po prostu ustaw, eksponuj i zobacz zdjęcie.

Jakość obrazu na Twoich warunkach

Z RVG 6200 otrzymasz idealny obraz zaledwie po kilku kliknięciach. System jest wspierany przez wiele przyjaznych narzędzi do przetwarzania obrazu, które dostosują obraz do Twoich wymagań. Wygodny suwak w prosty sposób poprawi ostrość obrazu nawet wtedy, gdy zdjęcie jest niedoświetlone lub prześwietlone. W nowym RVG 6200 możesz zaprogramować własne ustawienia lub wykorzystać zdefiniowane profile anatomiczne. Dzięki nim zoptymalizujesz kontrast obrazu pod kątem wybranej specjalizacji (perio, endo etc.) W programie możesz także tworzyć personalne filtry bazujące na potrzebach diagnostycznych lub preferencjach wizualnych.

Brak obaw o niezawodność

Jak każdy produkt Carestream Dental RVG 6200 przeszedł rygorystyczne testy aby osiągnąć niezbędną niezawodność. System RVG 6200 jest odporny na działanie wody – bez obaw możesz całkowicie zanurzyć sensor podczas dezynfekcji. Specjalna powłoka przeciwwstrząsowa zabezpiecza sensor przed ugryzieniem, uderzeniem czy upadkiem. Połączenie kablowe zostało dodatkowo wzmocnione, aby wytrzymać mocne pociągnięcia i skręcenia. Podczas testów przewód został poddany kilkudziesięciu tysiącom manipulacji, odpowiadającym pięciu latom intensywnego użytkowania. Wybierając RVG 6200 wybierasz również profesjonalny serwis oraz wsparcie wykwalifikowanych inżynierów.

Radiowizjografia cyfrowa RVG 5200

Specjalistyczne urządzenie gwarantujące wysoką jakość, wyjątkową wytrzymałość i prostą obsługę

INNOWACJE:
– Wyjątkowa wytrzymałość przetestowana na 100 000 ekspozycji
– Wysoka rozdzielczość realna w korzystnej cenie
– Wielka tolerancja na błędy w naświetlaniu
– Wyjątkowo przyjazne i logiczne oprogramowanie Kodak / Carestream

SYSTEM ZAWIERA:
– Całkowicie wodoodporną głowicę czujnika
– Wstrząsoodporną obudowę
– Specjalnie zaprojektowany i sprawdzony kabel, niezwylke elastyczny i wytrzymały
– Płytę z oprogramowaniem
– Pozycjonery

Szybkość jest z Tobą! Pozycjonowanie. Ekspozycja. Obraz

Sensor RVG 5200 zaprojektowano tak, aby maksymalnie przyśpieszyć proces uzyskania doskonałego obrazu diagnostycznego. Dziś nie musisz przygotowywać czujnika do wykonania badania i uruchamiać programu przed wykonaniem ekspozycji. W przeciwieństwie do konkurencyjnych sensorów – RVG 5200 jest cały czas gotowy wykonania zdjęcia. Zawsze gdy go potrzebujesz.

Naprawdę wysoka jakość.

Radiowizjografia RVG 5200 zapewnia rozdzielczość realną obrazu na poziomie 16 pl/mm*. Z tym parametrem gwarantuje wyższą jakość niż większość dostępnych na rynku sensorów RVG. Dzięki temu dziś nie musisz szukać kompromisu pomiędzy jakością a budżetem. Przystępna cena w parze z wysoką jakością zapewni Twojej praktyce efektywność i szybki zwrot inwestycji.

Idealna diagnoza na Twoich warunkach

Wszyscy wiemy ile czasu zajmuje przygotowanie obrazu do analizy diagnostycznej. Z RVG 5200 proces ten staje się naprawdę krótki i przyjazny. Oprogramowanie sensora wyposażono w trzy automatyczne filtry dostosowane do budowy anatomicznej pacjenta. Filtry optymalizują i dostosowują kontrast w zależności od analizowanego obszaru: endo, zębiny i szkliwa. Ceniony przez lekarzy suwak ostrości pozwoli Ci znaleźć Twój ideał obrazu.

Wyjątkowo wygodne pozycjonowanie czujnika.

Dbając o wygodę lekarza i pacjenta jednocześnie – projektując czujnik zoptymalizowaliśmy mocowanie kabla, który jest 20% cieńszy niż w poprzednich modelach. Dzięki temu umieszczenie sensora w ustach pacjenta jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Kompletny zestaw pozycjonerów sprawia zaś, że pozycjonowanie jest szybsze i bardziej komfortowe.

Łatwość instalacji. Natychmiastowa gotowość do pracy.

Sensor RVG 5200 jest wyjątkowo łatwy w instalacji dzięki programowi, który prowadzi użytkownika krok po kroku. System zawsze działa prawidłowo eliminując przestoje w pracy. Wbudowane narzędzia serwisowe pomagają operatorom podczas procesu konserwacji i diagnostyki urządzenia.

Technologia, na którą zawsze możesz liczyć.

Radiowizjografia RVG 5200 jest wspierana przez ponad 100 lat doświadczenia Carestream Dental w projektowaniu cyfrowych i analogowych systemów obrazowania. Oprócz wysokiej technologii sensory CS gwarantują wyjątkowo wysoką trwałość celem ochrony inwestycji. W najnowszym modelu RVG 5200 zoptymalizowano łączenie sensora z kablem, sam kabel został wzmocniony teflonową struną, dzięki czemu wytrzyma wielokrotne obciążenia i skręcenia. Sensor został również wielokrotnie przetestowany pod kątem wodoodporności, która zapewnia maksymalną kontrolę przed ewentualną infekcją.

Radiowizjografia cyfrowa RVG 142

Trwałość i niezawodność i korzystnej cenie

INNOWACJE:
– Idealny sensor do codziennych potrzeb diagnostycznych
– Ergonomiczny kształt, łatwe pozycjonowanie
– Wielka tolerancja na błędy w naświetlaniu
– Wyjątkowo przyjazne i logiczne oprogramowanie Kodak / Carestream

SYSTEM ZAWIERA:
– Całkowicie wodoodporną głowicę czujnika
– Wstrząsoodporną obudowę
– Specjalnie zaprojektowany i sprawdzony kabel, niezwylke elastyczny i wytrzymały
– Płytę z oprogramowaniem

Wszechstronna, ale nieskomplikowana

Radiowizjografia RVG 142 jest bardzo łatwa w obsłudze ale niech nie zwiedzie Cię jej prostota, to wciąż zaawansowany technologicznie sensor high-tech. Uzyskanie cyfrowego obrazu jest tak łatwe jak pozycjonowanie, naświetlanie i przeglądanie. Zaledwie w ciągu kilku sekund na ekranie komputera pojawi się obraz. Poprawna ekspozycja możliwa jest bez uruchamiania programu lub manualnej aktywacji sensora – RVG 142 jest zawsze gotowa do pracy i przystosowana do wykonania potrzebnych Ci zdjęć. Zintegrowany z czujnikiem kabel redukuje objętość radiowizjografii, ułatwiając tym samym pozycjonowanie i zapewniając komfort pacjenta. Wskaźnik dawki naświetlenia pomaga dostosować czas ekspozycji i korygować ustawienia rentgenowskie.

Trwałość i niezawodność

Nowy sensor wyróżnia nie tylko elegancki design, smukłość czujnika jest również wynikiem optymalizacji wewnętrznych mikropołączeń, które zostały wzmocnione celem poprawy trwałości. Przewód jest mocniejszy i bardziej elastyczny dzięki czemu jest bardziej wytrzymały na ciągłe skręcanie i naciąganie. Czujnik jest w pełni wodoodporny, można go dezynfekować – zapewniając higienę i bezpieczeństwo użytkowania.

Jakość i różnorodność

RVG 142 zapewnia obrazy o wysokiej jakości, które możesz dostosować do swoich indywidualnych wymagań. Pomogą Ci w tym predefiniowane filtry anatomiczne (endo i Perio). Filtry zwiększą/zmniejszą kontrast lub ostrość, poprawią diagnostykę i czytelność obrazu. RVG 142 jest kompatybilna ze standardem TWAIN i jest zintegrowana z wiodącym oprogramowaniem stomatologicznym do zarządzania praktyką. RVG 142 posiada doskonały i uniwersalny czujnik, zapewniając tym samym idealny balans pomiędzy łatwością obsługi i aktywnością obszaru. Instalacja jest wyjątkowa prosta i intuicyjna. Poradnik krok po kroku poprowadzi Cię przez proces – dzięki czemu błyskawicznie możesz rozpocząć współpracę z czujnikiem. Po instalacji wewnętrzne kontrolery zweryfikują poprawność instalacji czujnika przez sprawdzenie komunikacji ze sprzętem i ocenę jakości obrazu. Wbudowane narzędzia serwisowe pomogą Ci samodzielnie wykonać diagnostykę i konserwację.

Wyjątkowa jakość i kreatywność Carestream Dental

Dekady radiologicznych doświadczeń Carestream Dental gwarantują, że RVG142 jest nie tylko funkcjonalna i niezawodna, ale również zapewni Ci szybki zwrot inwestycji.

NIESAMOWITA JAKOŚĆ OBRAZU

Najwyższa na świecie rozdzielczość, niezwykła precyzja, wygoda obsługi – oto najnowsza radiografia cyfrowa firmy Sirona.

FUNKCJONALNOŚĆ

 • Obrazy dostępne na monitorze po upływie zaledwie kilku sekund
 • Pełna swoboda – możliwość wykonania zdjęć w dowolnym miejscu w klinice
 • Lekki i wygodny moduł elektroniki, z łatwością mieszczący się w dłoni, zapewnia dużą mobilność. (dotyczy wersji USB)
 • Natychmiastowe przesyłanie zdjęć bez zbędnych kabli (dotyczy wersji WiFi)
 • Komfortowy dla pacjenta czujnik o zaokrąglonych rogach, występujący w 3 rozmiarach
 • Wygodne pozycjonery, biały czujnik dobrze widoczny w jamie ustnej
 • Pozycjonery do wykonywania zdjęć techniką kąta prostego są mniejsze od czujników, dzięki czemu pozycjonowanie jest łatwe dla lekarza i przyjemne dla pacjenta

UNIKALNE CECHY

 • Nowy czujnik CsI gwarantuje najwyższą na świecie rozdzielczość 33 pl/mm oraz wysoki kontrast i niski poziom szumów przy minimalnej dawce promieniowania
 • Dynamic focus – nowa funkcja, pozwalająca indywidualnie ustawić ostrość, jaskrawość i kontrast .Raz ustawiony filtr optymalizuje każde wyświetlane zdjęcie dla wybranej diagnozy.
 • Natychmiastowe przesyłanie zdjęć bez kabli, dzięki łączu WiFi (opcja)
 • Pięcioletnia gwarancja producenta na czujnik XIOS XG SUPREME
 • Możliwość samodzielnej wymiany przewodu przez lekarza

DANE TECHNICZNE

Czujniki 
Powierzchnia aktywna, czujnik 018 x 24mm
Wymiary zewnętrzne, czujnik 023,6 x 32 x 7,5 mm
Powierzchnia aktywna, czujnik 120 x 30mm
Wymiary zewnętrzne, czujnik 125,4 x 38,3 x 7,5 mm
Powierzchnia aktywna, czujnik 225,6 x 36mm
Wymiary zewnętrzne, czujnik 231,2 x 43 x 7,5 mm
Wielkość piksela:15µm
Rozdzielczość czujnika:33,3pl/mm
Długość przewodu czujnika:

do 2,7m

NIESAMOWITA JAKOŚĆ OBRAZU

Najwyższa na świecie rozdzielczość, niezwykła precyzja, wygoda obsługi – oto najnowsza radiografia cyfrowa firmy Sirona.

FUNKCJONALNOŚĆ

 • Obrazy dostępne na monitorze po upływie zaledwie kilku sekund
 • Pełna swoboda – możliwość wykonania zdjęć w dowolnym miejscu w klinice
 • Lekki i wygodny moduł elektroniki, z łatwością mieszczący się w dłoni, zapewnia dużą mobilność. (dotyczy wersji USB)
 • Natychmiastowe przesyłanie zdjęć bez zbędnych kabli (dotyczy wersji WiFi)
 • Komfortowy dla pacjenta czujnik o zaokrąglonych rogach, występujący w 3 rozmiarach
 • Wygodne pozycjonery, biały czujnik dobrze widoczny w jamie ustnej
 • Pozycjonery do wykonywania zdjęć techniką kąta prostego są mniejsze od czujników, dzięki czemu pozycjonowanie jest łatwe dla lekarza i przyjemne dla pacjenta

UNIKALNE CECHY

 • Nowy czujnik CsI gwarantuje najwyższą na świecie rozdzielczość 33 pl/mm oraz wysoki kontrast i niski poziom szumów przy minimalnej dawce promieniowania
 • Dynamic focus – nowa funkcja, pozwalająca indywidualnie ustawić ostrość, jaskrawość i kontrast . Raz ustawiony filtr optymalizuje każde wyświetlane zdjęcie dla wybranej diagnozy.
 • Natychmiastowe przesyłanie zdjęć bez kabli, dzięki łączu WiFi (opcja)
 • Pięcioletnia gwarancja producenta na czujnik XIOS XG SUPREME
 • Możliwość samodzielnej wymiany przewodu przez lekarza

DANE TECHNICZNE

Czujniki 
Powierzchnia aktywna, czujnik 018 x 24mm
Wymiary zewnętrzne, czujnik 023,6 x 32 x 7,5 mm
Powierzchnia aktywna, czujnik 120 x 30mm
Wymiary zewnętrzne, czujnik 125,4 x 38,3 x 7,5 mm
Powierzchnia aktywna, czujnik 225,6 x 36mm
Wymiary zewnętrzne, czujnik 231,2 x 43 x 7,5 mm
Wielkość piksela:15µm
Rozdzielczość czujnika:33,3pl/mm
Długość przewodu czujnika:

do 2,7m

CZYSTA INNOWACJA

Radiografia cyfrowa ProSensor to esencja komfortu pracy, użyteczności i trwałości.

Nowatorski projekt budowy czujnika, rewolucyjne, magnetyczne połączenie, kontrola pracy poprzez diody LED wraz z technologią „cutting-edge”, gwarantują uzyskanie najwyższej jakości zdjęć wewnątrzustnych.

FUNKCJONALNOŚĆ

 • Bardzo wysoka jakość obrazu
 • Zaokrąglone krawędzie czujnika gwarantują komfort dla pacjenta
 • Aktywny obszar obrazowania, ponad 70%
 • Hermetycznie zamknięte czujniki bez przeszkód mogą być poddawane wszelkim procesom  dezynfekcji
 • Łącznik magnetyczny umożliwia łatwą obsługę urządzenia jedną ręką
 • Rozmiar czujnika przedstawiony jest na łączniku przy pomocy prostych symboli

UNIKALNE CECHY

 • Czujnik:
  1. Technologia CMOS ze scyntylatorem
  2. Trzy rozmiary czujników
  3. Fizyczny rozmiar pikseli 15 µm gwarantuje teoretyczną rozdzielczość 33 pl/mm (rozdzielczość rzeczywista zbliżona do 20 pl/mm)
  4. Tylko dwa przewody w kablu czujnika wzmocnionego Kevlarem
  5. Duża plastyczność – możliwość zginania powyżej 100 000 razy
  6. Bardzo trwałe połączenie kablem czujnika z magnetycznym łącznikiem
  7. Biały kolor czujnika – łatwość pozycjonowania
 • Interfejs sterujący:
  1. Elegancki wygląd i mały rozmiar interfejsu sterującego
  2. Wszystkie trzy funkcje czujnika z jednym interfejsem
  3. Kolorowe diody LED z różnymi sekwencjami świetlnymi dają jednoznaczny sygnał użytkownikowi o stanie radiografii
  4. Możliwość podłączenia poprzez port USB lub do sieci komputerowej (Ethernet)
 • Oprogramowanie Romexis:
  1. Wykorzystywanie klinicznego oprogramowania Planmeca Romexis 2D
  2. Możliwość wyboru dla szerokiego zakresu obróbki obrazu 2D
  3. Wykorzystując szablony badań we właściwych oknach umieszczane są automatycznie pozyskane obrazy
  4. Wielokrotne narzędzia do poprawy diagnozy i obróbki planowania
  5.Pełna kompatybilność ze standardem DICOM 3.0
 • Pozycjonery:
  1. Proste i łatwe w użyciu, bez konieczności składania
  2. Kolor wskazuje, który uchwyt jest w użyciu
  3. Znakomity projekt zwiększa obszar obrazowania
  4. Pełne przystosowanie do dezynfekcji
  5. Dedykowany rozmiar uchwytu czujnika

DANE TECHNICZNE

Rodzaje czujników:CMOS ze scyntylatorem
Materiał scyntylatora:Csl
Rozmiar czujnika:Rozmiar 0: 33,60 x 23,40 mm;
rozmiar 1: 39,70 x 25,1 mm;
rozmiar 2: 44,10 x 30,40 mm
Aktywny obszar:Rozmiar 0: 25,50 x 18,90 mm;
rozmiar 1: 31,50 x 20,70 mm;
rozmiar 2: 36,00 x 26,10 mm
Fizyczny rozmiar pikseli:15 µm x 15 µm
Rozmiar piksel:30 µm x 30 µm
Teoretyczna rozdzielczość:33 pl/mm
Rozdzielczość rzeczywista:powyżej 20 pl/mm

Ewolucja technologiczna ukierunkowana na perfekcję, najdrobniejsze szczegóły oraz stałe doskonalenie. Firma CEFLA s.c. zbudowała swoje DNA wokół entuzjazmu dla innowacji i siły prawdziwych nowości. Rygor i precyzja są kluczowymi aspektami każdego nowego wyrobu, a połączone z projektowaniem geometrycznym powodują, że staje się on prawdziwym zwycięzcą. Wierzymy w elastyczne myślenie, perfekcję prawdziwego talentu, znaczenie konkretnych kroków zmierzających do prawdziwego postępu. Przewidujemy przyszłość dzisiaj, aby zagwarantować bardziej innowacyjne jutro

Główne cechy:

 • Rozdzielczość: 25 lp/mm
 • Dwa rozmiary sensora
 • Sensor odłączany
 • Możliwość montażu na aparacie RTG
 • Złącze USB
 • Zapis danych na karcie SD
 • Możliwość pracy bez komputera

  X-Pod – diagnostyka z palmtopem w ręku.
  Umożliwia bezzwłoczne otrzymywanie krystalicznie czystych zdjęć radiologicznych na ekranie dotykowym.
  Radiografia X-POD umożliwia pracę w dwóch trybach:
  – Bez komputera: dane pacjenta oraz jego zdjęcia są zapisywane na karcie SD
  – Z komputerem: po wykonaniu ekspozycji zdjęcie jest wyświetlane oraz bezprzewodowo przesyłane do komputera.

  Radiografia cyfrowa X-POD to urządzenie znakomicie sprawdzające się w gabinetach wielostanowiskowych.

  Możliwe są dwa rozmiary sensorów – standardowy i większy (dopłata do większego 1 000 PLN)

Ewolucja technologiczna ukierunkowana na perfekcję, najdrobniejsze szczegóły oraz stałe doskonalenie. Firma CEFLA s.c. zbudowała swoje DNA wokół entuzjazmu dla innowacji i siły prawdziwych nowości. Rygor i precyzja są kluczowymi aspektami każdego nowego wyrobu, a połączone z projektowaniem geometrycznym powodują, że staje się on prawdziwym zwycięzcą. Wierzymy w elastyczne myślenie, perfekcję prawdziwego talentu, znaczenie konkretnych kroków zmierzających do prawdziwego postępu. Przewidujemy przyszłość dzisiaj, aby zagwarantować bardziej innowacyjne jutro. I dlatego pojawił się efektywny sensor ZEN-X.

Główne cechy:

 • Złącze USB
 • Rozdzielczość: 25 lp/mm
 • Dwa rozmiary sensora
 • Możliwość montażu na unicie

Zen-X został stworzony, aby ułatwić proces uzyskiwania zdjęć radiograficznych dzięki niezrównanie ergonomicznemu kształtowi, który zapewnia pacjentowi maksymalny komfort.

Zaokrąglone brzegi oraz ścięte naroża sensora, zgodne z anatomicznym kształtem jamy ustnej, ułatwiają jego pozycjonowanie.
Radiografia ZEN-X występuje z dwoma rozmiarami sensorów: standardowy oraz o powiększonej powierzchni (dopłata do większego 2 000 zł).

Możliwość montażu na stoliku lekarza jako szósty instrument

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

telefon:   739 445 681

e-mail:    biuro@stommedknych.pl

                stommedknych@interia.pl